• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
 • Wakacje w Grecji 2011

Grecja jest krajem o długiej i bogatej historii, to kolebka cywilizacji i filozofii. O dawnej świetności Grecji do tej pory przypominają ruiny starożytnych świątyń, amfiteatrów i posągów. Ale Grecja to nie tylko wspomnienie potęgi, to również przyjaźni ludzie, słońce i zabawa. Warto doświadczyć tego wszystkiego na własnej skórze i spędzić wakacje 2011 w Grecji.


Kiedy jechać do Grecji


    Wyjazd do Grecji to doskonały pomysł na rodzinne wakacje. Sezon turystyczny zaczyna się tam na przełomie kwietnia i maja, wtedy właśnie można uniknąć wysokich temperatur i tłumów. To bardzo dobry moment na wyjazd, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi.

    Szczyt sezonu trwa od czerwca do września. Panują wtedy upały a woda bardzo długo zachowuje ciepło. To doskonała pora dla plażowiczów i miłośników opalania. Jeśli, decydując się na wczasy w Grecji, liczysz na ciszę i spokój, warto pomyśleć o wykupieniu wycieczki poza sezonem.

    Hotele w Grecji prezentują wysoki poziom usług. Przez biura podróży wybierane są te, o najwyższym standardzie. W cenę wliczone są posiłki oraz korzystanie z hotelowej plaży, leżaków, mat i parasoli przeciwsłonecznych. Poza tym często organizowane są zabawy i animacje dla dzieci lub opiekunka, która zajmuje się pociechami w czasie, kiedy rodzice odpoczywają nad basenem. Dla pagnących głębkokiego relaksu, hotele Spa przygotowały kuszącą ofertę. Dzięki temu szybciej można zregenerować siły i odzyskać energię.

    Jeśli jednak ktoś chce spędzić tanie wakacje w Grecji , również istnieje taka możliwość. Jedyną z możliwości jest wycieczka do Grecji poza sezonem turystycznym. Wtedy łatwiej znaleźć tanie pokoje. Jeżeli jednak bardzo nam zależy na letnim słońcu, można zatrzymać się poza kurortami turystycznymi. W małych miasteczkach jest wiele urokliwych hotelików, które chętnie przyjmują turystów.

 

Co trzeba zobaczyć


    Wczasy w Grecji to nie tylko spędzanie czasu na plaży. Trzeba zanurzyć się w miejscowe życie, poznać zwyczaje i kulturę. Nieodłącznym jej elementem na pewno są niepowtarzalne zabytki. Przedstawiamy kilka miejsc, które trzeba uwzględnić w wakacyjnych planach.

 

 • Ateny to główny punkt programu wielu wycieczek. Wiele osób jedzie tam głównie po to, żeby zobaczyć ruiny Akropolu. Jednak nie jest to jedyne piękne miejsce w tym mieście. Nie można ominąć zachwycającej Plaka'i, dzielnicy, która zadziwia swą architekturą. Nieco na północ znajdują się targi i bazary, gdzie można wyczuć orientalny klimat. Zmęczeni zgiełkiem turyści mogą odwiedzić klasztor Kessariani, w którym znajdują się piękne bizantyjskie freski.
 • Saloniki to jedno z większych greckich miast. Nie powinni go ominąć wielbiciele bizantyjskiej architektury. Znajduje się tu wiele kościołów, które budowane były od czasów rzymskich aż do piętnastego wieku. W Salonikach można też znaleźć ślady islamskich zabytków.
 • Korynt, którego najciekawszą częścią są ruiny starego Koryntu. Wśród nich znajduje się świątynia Apollina. Mimo że do naszych czasów przetrwało zaledwie kilka kolumn i belkowanie, nadal budzi podziw. W Koryncie można też odnaleźć ślady średniowiecznej architektury.
 • Mistra to doskonale zachowane miasto w stylu bizantyjskim. Wielu uważa ją za największą atrakcję na Peloponezie.
 • Wyjazd do Grecji trzeba ukoronować wizytą w Delfach. Było to najsłynniejsze greckie sanktuarium, gdzie kapłanka Apolla, Pytia, przepowiadała ludziom przyszłość. Starożytni wierzyli też, że Delfy są środkiem Ziemi.

 

Co warto wiedzieć


    Każdy kraj rządzi się innymi prawami i ma niepisane tradycje, o których nie wszyscy słyszeli. Jeśli chcemy spędzić udane wakacje 2011 w Grecji powinniśmy wiedzieć czego można się spodziewać.

 

 • Grecy mają ciekawe zwyczaje kulinarne. Zazwyczaj na śniadanie wypijają kawę, do której jedzą sucharki lub placki z dżemem. Obiad je się między 13.30 a 17.30. Głównym posiłkiem jest kolacja, którą podaje się w tawernach lub restauracjach między 22 a 23. Jest to przydatna informacja, zwłaszcza jeśli wybraliśmy kwaterę poza hotelem.
 • Jeżeli jedziemy do Grecji po to, żeby nurkować, w urzędzie portowym właściwym dla miejsca pobytu trzeba uzyskać specjalne zezwolenie.
 • W Grecji obowiązuje surowe prawo o ochronie zabytków, dlatego nie wolno podnosić z dna morskiego żadnych przedmiotów. Można zostać za to surowo ukaranym.
 • Jeżeli wybieramy się na zwiedzanie klasztorów, trzeba pamiętać o skromnym stroju, długiej spódnicy lub spodniach. Kostium kąpielowy czy szorty są niewskazane.
 • Urzędy greckie, w tym banki, pracują od poniedziałku do piątku, od 8 do 14.


    Wakacje w Grecji na pewno dostarczą wielu wspaniałych wspomnień. Tym bardziej, że Grecja jest krajem o bogatej kulturze i tradycji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeden wyjazd do Grecji to za mało, jest to takie miejsce, że każdy chce tam wrócić.

 

Zobacz także:

Mapa Grecji

Jak dojechać do Grecji

 • Komentarze
brak komentarzy
 • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem stat4u