• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Kiedy do Grecji?

Szczyt sezonu turystycznego w Grecji trwa od wczesnego lipcem i do końca sierpnia. Wtedy atrakcji jest więcej, pogoda lepsza, ale wśród tłumu często niełatwo się odnaleźć...


W szczycie sezonu praktycznie cała Grecja staje przed turystą otworem. Wszystkie atrakcje dostępne, ale i ludzi tłum, bo ilość turystów jest wtedy większa niż liczba rodowitych Greków. Warto więc ułożyć plan podróży w taki sposób, aby odbiegał od standardowego i najbardziej popularnego. Można na przykład odwiedzić mniej oblegane części Peloponezu, czy odległe zakątki najpopularniejszych wysp.

Jesień w Grecji również jest piękna. Temperatury nie są już tak wysokie, światło nabiera delikatności, kolory subtelnieją, a morze kołyszę się delikatnie dzięki łagodnym wiatrom.

Od grudnia do marca jest najzimniej. Jeśli ktoś chciałby wtedy udać się w podróż, najlepiej wybrać się na Rodos lub w południowo wschodnie części Krety, klimat jest tam łagodniejszy.

Wczesną wiosną w nizinach zaczynają kwitnąć kwiaty, następuje powolne ocieplenie. W maju najlepiej zdecydować się na takie wyspy jak Peloponez, Kreta czy Wyspy Jońskie. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że morze będzie jeszcze zbyt zimne, aby w nim popływać.

Należy pamiętać, że warunki pogodowe pogarszają się wraz ze zmianą sfer klimatycznych. Im strefa bardziej północna i większa wysokość nad poziomem morza, tym dłużej utrzymuje się tam zimny okres pogodowy. Dla przykładu góry pokryte są śniegiem od listopada do maja.

Źródło: www.grecjaonline.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem stat4u