• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Grecja, wyspa Kreta

Najbardziej znaną grecką wyspą jest Kreta. Położona na Morzu Śródziemnym jest rajem dla turystów i wczasowiczów.


Na wyspie tej znajdują się miejsca i miasteczka warte odwiedzenia. 

Jednym z nich jest popularne miasto Rethymnon. Ciągnąca się plaża, urokliwe zatoki, góra Psiloritis z jaskinią Zeusa i starówka to oferta tego miasta. Ciekawa jest także styl architektoniczny tego miasta – mury obronne, marmurowe tureckie fontanny. 

Głównym ośrodkiem turystycznym jest Hersonissos. Piękna promenada wzdłuż której ciągną się typowe greckie tawerny, kawiarnie, kluby i dyskoteki – raj dla miłośników nocnego życia. Jeśli szukamy bardziej spokojnego miejsca możemy udać się w rejony starszej części Hersonissos, aby pospacerować po wąskich uliczkach i małych placykach.

Malownicze miasteczko Agios Nikolas znajduje się w pobliżu pięknej zatoki Mirabello, która znana jest z głębokiego odcienia niebieskiego. Chociaż Kreta znajduje się na morzu, to popularne jest tu słodkowodne jezioro nad którym pije się lokalne wino i słucha greckiej muzyki.

Chania to „perła Krety” i powrót do przeszłości – szczególnie kultywowane są tu ludowe tradycje po to aby ocalić od zapomnienia dorobek przodków. Skridlof czyli ulica pełna wyrobów skórzanych jest atrakcją tego miasta. Nie można zapomnieć o słynnym bo najdłuższym w Europie wąwozie.

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem stat4u